آخرین خبرها
خانه / ورمی کمپوست چیست / خواص ورمی کمپوست
خواص ورمی کمپوست

خواص ورمی کمپوست

   خواص ورمی کمپوست :

۱-      ورمی کمپوست کودی است چند برابر غنی شده نسبت به سایر کودهایی مانند کود گاوی ، گوسفندی ، اسبی و … . میزان نیتروژن ، پتاسیم و فسفر که سه عنصر اصلی  و حیاتی در رشد و نمو گیاهان است در ورمی کمپوست تا ۱۰ برابر سایر کود ها می باشد ، همچنین میزان آهن موجود در ورمی کمپوست حتی تا ۱۰۰۰ برابر بیشتر از سایر کود های آلی است .

۲-      ورمی کمپوست دارای حداقل مواد سمی و سنگین همچون جیوه ، کادمیوم و سرب است که در کشت های گلخانه ای بسیار حایظ اهمیت است .

۳-      کود ورمی کمپوست تقریبا فاقد بذر علف هرز می باشد . این بذورتا حدودی در اثر فعالیت کرم ها  از بین می رود .

۴-      کود ورمی کمپوست فاقد بوی نامطبوع می باشد که برای استفاده در فضای سبز بسیار مناسب است .

۵-      ورمی کمپوست دارای مقادیری از هورمون های موثره ، همچون اکسین می باشد که موجب تحریک رشد و نمو گیاهان تا %۹۰ نیز می شود .

۶-      میزان مصرف ورمی کمپوست در زراعت یا باغبانی به مراتب کمتر از سایر کود های آلی حتی در برخی از کشت ها حتی تا ۱۰ برابر کمتر می باشد .

۷-      ماندگاری و کارآیی کود ورمی کمپوست در بهبود بافت خاک تا ۳ برابر سایر کود های آلی می باشد . یعنی اگر برای کشت محصولات کشاورزی همچون گوجه یا کاهو نیاز به کود دهی هر ساله باشد می توان این امر را با استفاده از ورمی کمپوست تا ۳ سال یکبار کاهش داد .

۸-      شکل مناسب و زیبای ورمی کمپوست این کود را حتی برای فعالیت های خانگی مناسب کرده است .

۹-      کود آلی کمپوست در خاک های سنگین دانه بندی و تخلل خاک را بهتر می سازد و نفود پذیری و تهویه خاک را بهبود می بخشند . در خاک های سبک مانند اسنفج به نگهداری آب و مواد غذایی کمک نموده و از شتستشوی آن جلوگیری می کند .

۱۰-  اجزای ریز و درشت و مواد معدنی را در بر گرفته و به تشکیل خاک دانه کمک می کند . حالت چسبندگی خاک را کاهش داده و از مقاومت خاک در مقابل ماشین آلات کشاورزی می کاهد و عملیات زراعی با خاک با انرژی کمتری انجام می گیرد .

۱۱-  کمپوست می تواند ۲ تا ۶ برابر خود آب نگهداری نموده و از هدر رفتن آن جلوگیری کند . به خاک رنگ تیره داده و به جذب حرارت و گرم نگه داشتن خاک کمک می کند .

۱۲-    ذرات هوموس  حاصل از کمپوست دارای خاصیت جذب کنندگی شدید می باشد که عناصر غذایی را به خود جلب نموده و به آسانی در اختیار گیاهان قرار میدهد .

۱۳-  کمپوست دارای خاصیت اسیدی است و در جذب بعضی از مواد غذایی غیر محلول نقش اساسی داشته و از فرسایش خاک جلوگیری می کند .

۱۴-  کمپوست علاوه بر کمیت ، در ارتقای کیفیت محصول هم نقش اساسی دارد . استفاده از کمپوست موجب افزایش مقاومت گیاهان در مقابل امراض می گردد .

۱۵-  در جلوگیری از تغییر اسیدیته خاک همانند یک بافر عمل می کنند .

۱۶-  وقتی که در هنگام کمپوست شدن درجه حرارت به ۶۰ درجه یا بیشتر می رسد ، عوامل پاتوژن و بیماری زا ، تخم انگلها ، و بذر علفهای هرز را نابود می کند .

۲ نظر

  1. سلام به استاد عزیزم جناب مهندس هاشمی
    تشکر میکنم بابت تشکیل کلاس خوب و پرباری که برای علاقمندان دایر فرمودید
    برای یادگیری بهتر و جا افتادن مطالب و آشنا شدن هرچه بهتر کار تولید ورمی کامپوست نیاز به کار آموزی دارم آیا شما جایی دارید که بتونم خدمتتان برسم و نزدشما کارآموزی کنم حتی کوتاه مدت ؟
    ممنون

    • دوستانی که نیاز به آموزش بیشتر و راهنمایی های عملی هستند می توانند با هماهنگی قبلی از برنامه ی احداث و یا تولید مجدد سایت های ورمی کمپوست اطلاع کسب نموده و بازدید به عمل آورند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*