آخرین خبرها
خانه / آموزش / شرایط نگهداری ورمی کمپوست
شرایط نگهداری ورمی کمپوست
فروش کود ورمی کمپوست

شرایط نگهداری ورمی کمپوست

شرایط نگهداری ورمی کمپوست

چگونه ورمی کمپوست خود را نگهداری کنیم؟

گاهی اوقات مجبور هستیم وسایل یا مواد خاصی را به منظور رسیدن زمان مناسب برای مصرف یا فروش آن انبار کنیم. اما هر ماده ای برای آن که شرایط و ویژگی های خود را از دست ندهد یا به عبارت بهتر کمترین میزان افت در کیفیت و کمیت خود را داشته باشد باید در شرایط مناسب آن ماده نگهداری شود. به عنوان مثال ما برای آنکه بتوانیم سبزی مورد نیاز خود را نگهداری کنیم و از فساد آن جلوگیری کنیم بهتر است آن را از رطوبت گرفته در دستمال نخی پیچیده و در دمای پایین و زیر ۵ درجه و بالای صفر نگهداری کنیم.

ورمی کمپوست نیز مانند هر ماده ی دیگری به منظور نگهداری بهتر نیازمند شرایطی است. بسیار اتفاق افتاده است که کود تولید شده در زمان مناسب و فصل فروش عرضه نشود و یا کشاورز میزان بیشتر از نیاز خود از کود ورمی کمپوست تهیه نموده حال باید برای رسیدن زمان مناسب جهت فروش و یا عرضه ی آن کود تولید شده ی خود را انبار کند.  بنابر این بهتر است برای کاهش افت کمی و کیفی ورمی کمپوست با شرایط نگهداری ورمی کمپوست آشنا شویم.

شرایط نگهداری ورمی کمپوست

شرایط نگهداری ورمی کمپوست

از جمله ی شرایط نگهداری ورمی کمپوست عبارت اند از:

۱- رطوبت: کود تولید شده توسط کرم در هنگام خروج از مخرج کرم دارای لعابی است که برای بسیاری از ریز موجودات مفید خاک بسیار ارزشمند است. بنابر این کود ورمی کمپوست حاوی مقادیر بالایی از میکروارگانیسم های مفید برای خاک است که برای زنده ماندن نیاز به رطوبت دارند. بهترین رطوبت برای نگهداری کود ورمی کمپوست زیر ۳۰ درصد و بالای ۵ درصد است. لازم به ذکر است کود ورمی کمپوست به دلیل داشتن خلل و فرج بسیاری رطوبت خود را به سختی از دست می دهد و با اندک رطوبتی، رطوبت خود را باز می جوید. اما تولید کننده بهتر است برای ارزیابی شرایط نگهدای ورمی کمپوست تولیدی خود به این مطلب توجه نماید.

۲- عدم تابش مستقیم نور آفتاب: به دلیل وجود نیتروژن درون کود و واکنش آن با نور که در نهایت منجر به از دست رفتن آن از کود می شود باید کود تولید شده را از تابش مستقیم آفتاب در امان نگاه داشت. لازم به ذکر است که نیتروژن از جمله عناصر بسیار مهم و ضروری برای گیاه است که هرچه میزان آن در کود ورمی کمپوست در حداکثر اپتیمم خود باشد کیفیت این کود نیز بهتر است. به علاوه اولین عنصری که با جذب آن توسط گیاه، گیاه به آن واکنش مثبت نشان می دهد نیتروژن است که از دید کشاورز نیز در صورت داشتن نیتروژن مناسب، کود با کیفیتی بر شمرده می شود.

۳- تهویه: کود ورمی کمپوست تولید شده به دلیل داشتن موجودات مفید زنده در داخل خود نیاز به تهویه دارد. به علاوه به دلیل داشتن رطوبت در کود نباید آن را در بسته بندی های فاقد تهویه قرار داد چرا که علاوه بر از بین رفتن میکروارگانیسم های هوازی مفید، به دلیل فعالیت باکتری ها و ریز موجودات بی هوازی، بسیاری از ویژگی ها و عناصر مفید کود نیز تبدیل به مواد فاقد ارزش شده و به صورت گاز از آن خارج می شود. به علاوه به دلیل حضور رطوبت در صورت عدم تهویه، کود بو گرفته که از لحاظ بازار پسندی مفید نمی باشد.

 

چگونه شرایط نگهداری ورمی کمپوست را فرا هم کنیم:

به عنوان یک پیشنهاد بهتر است پس از تولید ورمی کمپوست و اتمام فرآیند، رطوبت کود را به ۳۰ درصد رسانده و کود تولید شده را در داخل گونی های سه خط (بسته بندی مورد نظر فاقد لمینت باشد) ریخته و سر آن به وسیله گونی دوز دوخته شود. گونی ها را در چهار تا ۸ ردیف بر روی هم زیر سایه بان قرار دهید. با چنین شرایطی می توان کود ورمی کمپوست را به مدت ۶ ماه بدون افت کیفیت و کمیت نگهداری کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*