آخرین خبرها
خانه / ورمی کمپوست در توت فرنگی

ورمی کمپوست در توت فرنگی

ورمی کمپوست در توت فرنگی

استفاده از ورمی کمپوست  برای تولید بیشتر محصولات کشاورزی توصیه شده است. ورمی کمپوست با تاثیر بر طول دوره رشد، تعداد گل های بارور، شادابی برگ ها، افزایش رشد میانگره ها، مقاومت به بیماری ها و…  منجر به افزایش عملکرد کمی و کیفی محصولات کشاورزی  می شود. از آنجا که ورمی کمپوست حاوی مقادیری از مواد شبه هورمونی  می باشد در رنگ پذیری و ابعاد میوه ها نیز تاثیر بسزایی دارد.

استفاده از ورمی کمپوست در کشت توت فرنگی :

الف) کشت خاکی : (بهترین توصیه ی کودی)

پس از عملیات شخم حدود ۱۰ الی ۱۵ تن کود دامی پوسیده را با کود پاش مخصوص کودهای دامی یا کود پاش سانتریفیوژ به روی خاک پخش می کنیم. سپس مقدار ۲۰۰ کیلو کود اوره ، ۱۵۰ کیلو فسفات و  ۱۰۰ کیلو گرم کود پتاسه را با کودپاش در زمین پخش می کنیم. از آنجا که ریشه ی فعال توت فرنگی در عمق ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری قرار می گیرد عملیات فوق بایستی بعد از شخم صورت گیرد. بعد از پخش کردن کود دامی و کود شیمیایی خاک را با دیسک سبک به هم میزنیم . پس از عملیات تسطیح، به فاصله ی ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر به صورت خطوط موازی حدود ۲ تن کود ورمی کمپوست را در زمین پخش می کنیم. سپس خطوط ورمی کمپوست را با مرزبند پشت تراکتوری پشته بندی می کنیم. به اشکال زیر دقت فرمایید:

 

ب) کشت گلدانی و هیدروپونیک:
برای استفاده از ورمی کمپوست در گلدان ها، میزان ۳۰ تا ۴۰ درصد حجم گلدان ورمی کمپوست را به همراه سایر مواد بستر (خاک،ماسه،پیت،کوکپیت و …) مخلوط کرده (به نحوی که مخلوط حاصل یکنواخت گردد) و درون گلدان ها می ریزیم. باید دقت شود استفاده از ورمی کمپوست بسیاری از نیازهای توت فرنگی به عناصر کم مصرف همچون آهن و روی را مرتفع می کند. بنابر این دقت شود در صورت استفاده از محلول های غذایی در کشت هیدروپونیک تنها عناصر NPK آن هم با در نظر گرفتن آنالیز کود ورمی کمپوست به بوته ها به صورت محلول داده شود ، در غیر این صورت احتمال توقف رشد و یا افت محصول به دلیل بیش بود عناصر وجود دارد.

تاثیرات ورمی کمپوست در کشت توت فرنگی :
۱- افزایش ۱۰ تا ۳۰ درصدی محصول بسته به سایر شرایط محیطی (Vermicompost amendment to field soil for strawberry and garlic production, 2008-2009)
۲- مقاومت بوته توت فرنگی به کنه تار عنکبوتی (Amanda McWhirt, Michele Schroeder-Moreno, Gina Fernandez, and Yasmin Cardoza, North Carolina State Univ., Raleigh, NC)
۳- از بین بردن قارچ خاکستری (Botrytis cinerea) به هنگام استفاده از چای کمپوست ورمی کمپوست به صورت محلول پاشی(M. Elena Garcia and Donn Johnson. Univ. Arkansas, Fayetteville, AR.)
۴- کاهش میزان گره های نماتد ریشه و کنترل آن (Producing strawberries/Steve Poppe and Emily Hoover, Univ. of Minnesota, Morris, MN and St. Paul, MN, respectively.)
۵- افزایش تعداد گل آزین، طول میوه و تعداد میوه های شاخص در هر بوته ( Study of the Effect of Vermicompost as One of the Substrate Constituents on Yield Indexes of Strawberry / Atefe Ameri, Ali Tehranifar, Mahmoud Shoor and Gholam Hossein Davarynejad)
۶- کاهش هزینه ها به واسطه ی بخش عظیمی از نیاز غذایی بوته و مصرف کمتر استوک های غذایی

در یک نتیجه گیری کلی به شما کشاورز محترم توصیه می کنیم حداقل یک بار آن هم در یک بوته ی توت فرنگی تاثیرات ورمی کمپوست را مورد آزمایش قرار دهید.
از توجه شما متشکریم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*