آخرین خبرها
خانه / آموزش / ورمی کمپوست غنی شده
ورمی کمپوست غنی شده
فروش کود ورمی کمپوست

ورمی کمپوست غنی شده

ورمی کمپوست خود به تنهایی حاوی تمامی عناصر مورد نیاز برای کشت گیاهان است. البته نه هر ورمی کمپوستی! اما گاهی اوقات نیاز است تا با توجه به نوع کشت، وضعیت خاک و آب و هوا پوشش هایی بر روی کود تشکیل گردد کخ موجب باروری بهتر محصولات شود. اغلب این پوشش ها از مواد شیمیایی در مقادیر بسیار اندک تشکیل شده اند. این پوشش ها به دور هسته ی مرکزی خود که همان کود دامی یا ورمی کمپوست است قرار گرفته و علاوه بر ایجاد استحکام در شکل گرانوله ی کود در هنگام جابه جایی و پخش کردن راندمان کشت محصولات را نیز افزایش می دهد.

از جمله ی ویژگی های ورمی کمپوست گرانوله :

۱- راحتی در حمل و نقل

۲- بارگیری سریع و راحت

۳- افزایش قابلیت جذب عناصر توسط خاک و گیاه

۴- فرسوده نشدن سریع کود

۵- پخش کردن کود ورمی کمپوست با استفاده از ابزارهای مکانیزه

مورد پنج از جمله ی ویژگی های اساسی کودهای گرانوله است. در گذشته کودهای دامی را با استفاده از نیروی کار انسانی در زمین پخش می کردند. اما امروزه با گرانوله شدن و استحکام بیشتر کود در هنگام جابجایی، ورمی کمپوست را می توان با انواع کودپاشهای سانتریفیوژ و یا همراه با بذرکارها در مخازن کود از آن ها استفاده کرد. مکانیزه بودن روش مصرف کود ورمی کمپوست در پخش یکنواخت کود درون زمین ، افزایش راندمان و کارآیی کود و کاهش هزینه ها به تناسب کاهش مصرف کود در واحد سطح تاثیر به سزا دارد.

توجه داشته باشید که پوشش دار کردن کودهای آلی نیازمند تجربه و علم خاص بوده که تنها با بهره گیری از کارشناسان مجرب می توان بدان دست یافت. فرموله کردن پوشش ها به صورت تجاری و مقادیر و دزهای صحیح که باعث از بین رفتن گیاه یا کاهش کارآیی کود اصلی نشود نکته ی بسیار مهمی است. در نتیجه در هنگام خرید کود ورمی کمپوست به پیشینه و تجربیات شرکت های سازنده توجه نمایید،

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*