آخرین خبرها
خانه / ورمی کمپوست و کشاورزی

ورمی کمپوست و کشاورزی

مهمترین نکته در تاثیر کود ورمی کمپوست، نحوه ی استفاده آن در کشت های مختلف می باشد. اینکه کود ورمی کمپوست را در چه زمانی و به چه صورت مصرف کرد می تواند اثر بخشی متفاوتی را داشته باشد. باید کود ورمی کمپوست در عین حالی که دارای مزایای بسیاری است اما در صورت استفاده نا مناسب و بیش از حد می تواند خسارت هایی را نیز به همراه داشته باشد. از سوی دیگر با توجه به قیمت ورمی کمپوست نسبت به سایر کودهای آلی، این کود بایستی به گونه ای مصرف شود که با صرف کمترین هزینه بیشترین عملکرد را به همراه داشته باشد.

مصرف کنندگان کود ورمی کمپوست باید به این نکته توجه داشته باشند که کیفیت باطنی کود نیز یکی دیگر از عواملی است که در هنگام تهیه ورمی کمپوست باید به آن توجه کرد. داشتن ظاهری مناسب و بسته بندی شکیل ویژگی است که بایستی پس از اطمینان از کیفیت کود تهیه شده به آن توجه کرد.

محصولات جانبی ورمی کمپوست همچون چای کمپوست و ورمی واش نیز در بسیاری از کشورهای پیشرو در عرصه ی کشاورزی مورد توجه خاص قرار گرفته است اما در ایران به دلیل نبود مرجع مناسبی جهت آموزش نحوه ی مصرف و اثرات آن و نیز تعیین کیفیت،  این محصولات از اهمیت کمتری برخوردار شده اند.

در این قسمت سعی بر آن شده است که نحوه ی مصرف کود ورمی کمپوست را در کشت و کار برخی از محصولات رایج کشور مورد بررسی قرار دهیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*