آخرین خبرها
خانه / آموزش / چای کمپوست
چای کمپوست
چای کمپوست

چای کمپوست

چای کمپوست چیست؟

چگونه چای کمپوست تولید کنیم؟

چای کمپوست به شیرابه ی خارج شده از کود ورمی کمپوست در حال تولید یا تولید شده(فعال) گفته می شود که بسته به نحوه ی تهیه آن کیفیت آن متفاوت می باشد. چای کمپوست در واقع عصاره ی ورمی کمپوست است که می توان به دلیل ماهیت مایع آن ، می توان آن را بر روی گیاه اسپری کرد. باید بدانیم که جذب عناصر غذایی از برگ  بسیار راحت تر و سریع تر از سایر نقاط گیاه می باشد.

چای کمپوست عصاره ی تغلیظ شده از ورمی کمپوست است که به دلیل داشتن مقادیر بالایی از عناصر، هورمون ها و میکروارگانیسم های مفید دارای خواص فیزیکی و شیمیایی مفیدی برای گیاهان است. گیاهانی که توسط چای کمپوست اسپری می شوند غالبا رشد بهتری داشته و در برابر بسیاری از بیماری های قارچی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند. چای کمپوست با داشتن میپروارگانیسم های خاص موجود در ورمی کمپوست می تواند شرایط رقابتی مناسبی بین خود و عوامل بیماری زا ایجاد نماید در نتیجه عامل بیماری زا به دلیل فقدان غذا، از بین می رود. همچنین تغذیه این میکروارگانیسم ها از مواد قندی خارج شده از برگ، مانع از جلب شته بر روی گیاه شده در نتیجه علاوه بر آنکه گیاه به دلیل عدم حضور شته رشد بهتری خواهد داشت بسیاری از عوامل بیماری زا که به وسیله ی شته ها انتقال پیدا می کنند نیز به درون گیاه راه پیدا نخواهند کرد.

چای کمپوست

چای کمپوست

بسیاری از تولید کنندگان محصولات ارگانیک(محصولاتی که در تولید آن ها از هیچ ماده ی شیمایی استفاده نشده است) یا محصولات پاک(محصولاتی که دارای حداقل مصرف مواد شیمایی هستند) در کشور های پیشرفته از چای کمپوست به عنوان یک آفت کش طبیعی استافده می کنند. به علاوه این محلول به دلیل داشتن عناصر غذایی ریز مغذای علاوه بر دفع عوامل بیماری زا رشد گیاه را بهینه تر می نماید. از سوی دیگر به دلیل وجود هورمون های محرک در این محلول ، رشد گل و میوه دهی در گیاه افزایش یافته و به دلیل تحریک گیاه به وسیله ی این هورمون ها، ریشه زایی گیاه نیز رو به رشد گذاشته در نتیجه گیاه در مراحل بعدی زندگی خود شرایط بهتری خواهد داشت.

در ادامه ی مطالب، راه های تولید چای کمپوست را به صورت علمی و دقیق عنوان خواهیم کرد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*