آخرین خبرها
خانه / آموزش / کرم غذایی چیست؟
کرم غذایی چیست؟

کرم غذایی چیست؟

با سلام در این قسمت می خواهیم برای  علاقه مندان به پرورش  کرم غذایی شرحی از زندگی این کرم را بازگو کنیم .

میل ورم چیست

تخم:

اولین مرحله چرخه ی زندگی کرم غذایی تخم است که کاملا ریز و شبیه گردو خاک است.به رنگ سفید و شکل آن  شبیه لوبیا است.

یک تا چهار هفته طول می کشد تا به لارو تبدیل شوند.

 

میل ورم چیست

لارو:

زندگی لاروی  هشت تا ده هفته است که گرم ها در این مرحله به رنگ فهوه ای روشن هستند.این مرحله مرحله مد نظر ما به عنوان کرم غذایی است .زمانی که لاروها از تخم سر در میاورند بسیار کوچک خواهند بود که البته تا اندازه ی ۲٫۵ سانتی متر تا  ۳٫۵ سانتی متر رشد نهایی خواهند داشت.از انجایی که کرم دارای پوسته سخت است بنابراین در طول دوره ی لاروی اقدام به پوست اندازی می کند. عمل پوست اندازی ممکن است ۱۰ تا ۲۰ بار در این دوره (دوره لاروی)اتفاق بیوفتد.گرم پوست انداخته شده سفید و نرم خواهد بود اما به سرعت شروع به سخت شدن می کند.لارو شروع به خوردن  و رشد کردن می کند تا انرژی مرحله ی بعدی را فراهم کند.

 

شفیره:

مرحله ی شفیره شدن بعد از آخرین پوست اندازی شروع می شود و بعد از آخرین پوست اندازی به یک کرم سفید نرم بدون دهان و مقعد تبدیل می شود و اینکه در مرحله ی شفیره غذا خوردن و مدفوع کردن در کار نیست.

شفیره پا و حتی قالب های ابتدایی بال را نیز دارد که البته پاهای آن کار نمی کند.شفیره کاملا ناتوان است و تنها کاری که می تواند انجام دهد وول خوردن است.

این مرحله یک تا سه هفته طول می کشد.

  مرحله سوسکی یا beetle  :

میل ورم چیست ؟

آخرین مرحله از زندگی این حشره است و بین یک تا سه ماه طول می کشد.سوسک ها در ابتدا بصورت سفید با پوسته ی خارجی نرم خواهند بود.و همینطور که این پوسته به مرور زمان سخت تر می شود سوسکها به رنگ قهوای و سپس سیاه تبدیل می شوند.سوسک ها بال های سختی دارند که البته قادر به پرواز نیستند.

بعد از یک تا دو هفته بعد از بیرون امدن از شفیره شروع به همسر یابی و تولید مثل می شود.چند روز بعد از جفت گیری  سوسک های ماده سعی می کنند خاک و یا بسترشان  را کنار بزنند و شروع به تخم گذاری کنند(ممکن است در بستر پنهان شوند).سوسک ها ی ماده تولید کنندگان قهاری هستند که می توانند در طول دوره زندگی خود ۱۰۰ ها تخم بگذارند.

 

علاقه مندان می توانند برای مشاوره راه اندازی واحد تولیدی  کرم غذایی با شماره زیر تماس بگیرند :

۰۹۳۹۴۶۲۱۸۳۴    مهندس هاشمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*